0312 260 44 10

RESTORATİF TEDAVİLER

Restoratif diş tedavileri; dişin sert dokuları ile ilgili her türlü problemin ve estetik olarak uygun olmayan görüntünün teşhis ve tedavilerinin yapıldığı, diş hekimliği dalıdır. Bu tedaviler aynı zamanda, iyi bir çiğneme sağlanması ve estetik görünümlü bir gülüş elde edilmesi maksadı ile ağız bölgesindeki gerekli olan düzeltmeleri de kapsıyor.

Restoratif Tedavi Hizmetleri

Restoratif tedavi hizmetleri; dolgular, Direkt veya indirekt kompozit ve porselen estetik yenilemeler, gülüş tasarımı, diş kırıklarının estetik onarımı, diş beyazlatma işlemleri (lazer dahil), diş hassasiyetlerinin giderilmesi, vital pulpa tedavileri, yaşlı ve kanser hastalarının diş tedavileri ve çürük önleme tedavileri olarak sıralanabilir.

Amalgam Dolgular

Diş hekimlerinin sağlamlığı açısından, sıklıkla tercih ettiği dolguların başında gelen amalgam dolgu, gümüş, kalay, bakır ve çinko tozlarının civa ile karıştırılarak elde edilen amalgamın, dişin temizlenmiş çürük oyuğuna konması yöntemi ile uygulanan, estetik bir görünümü olmamasına rağmen, 24 saatte tam olarak sertleşen ve güçlü bir direnci olan dolgu çeşididir. Bu dolgu çeşidi hem çok ucuz hem de uygulanışı çok kolaydır, aynı zamanda çok kısa sürede dolgu işlemi tamamlanabilir. Amalgam dolgu, civa alerjisi olanlara uygulanmaz ve dolgu işleminden sonra kısa bir süre sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyet oluşabilir ama zaman geçtikçe bu hassasiyet de ortan kalkar.

Kompozit ve Estetik Dolgular

Gelişen teknoloji ile daha sert ve dayanıklı hale getirilen kompozit ve estetik dolgular, amalgam dolgulardan daha fazla tercih edilir ve uygulanır hale geldi, öncelikli olarak ön dişlerde kullanılan dolgular, artık bütün dişlere uygulanabiliyor. Özellikle estetik bir görünüme sahip olmayı daha önde tutanlar, bu dolgu çeşitlerini istiyorlar. Bu dolguların yapılması amlagam dolguya nazaran daha zahmetli oluyor ve daha uzun zaman alıyor. Dolgunun sertleştirilmesi işlemi ise özel bir ışıkla gerçekleşiyor. Parlatma işlemi gerçekleştikten sonra diş tamamen doğal görünümüne kavuşuyor ve çok yakından bakılmadan neredeyse fark edilemiyor.

Lamine Veneer Uygulamasının Faydaları

Lamine veneer uygulaması ile; ön dişler çok az kesilerek üzerine kompozit ve lamine kaplamalar yapıştırılıyor, dişlerin arasındaki estetik olmayan boşluklar gideriliyor, diş çarpıklıkları cerrahi yöntem olmadan gizlenebiliyor ve diş boyları ayarlanabiliyor. Bu uygulama ile çok kısa sürede istenen estetik görünüm sağlanabiliyor.